← všechny aktuality

Společná výstava Vezmu tě do míst, kde si nikdy nebyl… v brněnské galerii OFFFORMÁT bude k vidění od 22. 5. do 25. 6. 2024

photo Sea-Water Amplification (SWA)

Několik nových prací, které vznikaly mezi léty 2020 – 24 budou představeny v rámci kolektivní výstavy s názvem Vezmu tě do míst, kde si nikdy nebyl. Výstava se uskuteční v brněnské galerii Offformát.

Tématem výstavy Vezmu tě do míst, kde si nikdy nebyl jsou edukačně orientované projekty iniciované z prostředí umění a zaměřující se na hledání nových vztahů k planetě Zemi a všem jejím obyvatelům. Podobně jako již uskutečněné prezentace Vítání jara (2022) nebo Tepy krajiny (2021) bude i tato procházet časem a setkáme se zde se staršími aktivitami (Bohemiae Rosa Miloše Šejna, Pilgrim Jiřího Zemánka a Tomáše Hrůzy…) stejně jako současnými projekty (AB HPP Aleše Čermáka, Agronauts*Collective Hany Magdoňové…). Odrážejí proměny a různé odstíny uměleckých, environmentálních i pedagogických diskurzů, zkoumají cesty jejich spolupráce a především ukazují odvahu měnit a touhu sdílet.

kurátor: Ondřej Navrátil

offformat.cz

 

Podobné aktualityvšechny aktuality →