← všechny aktuality

O nově vznikající knize Our Old Folks Had Fields Here, která vyjde v průběhu roku 2024 v nakladatelství ABHPP

V průběhu roku 2024 vyjde další (prozatím elektronická) kniha z produkce Ausdruck Books Hybrid Publishing Platform. Kniha s názvem Our Old Folks Had Fields je po publikaci Pollution Diaries další mimořádnou publikací umělkyně a lektorky Veroniky Resslové.

photo Veronika Resslová 2022-23

Our Old Folks Had Fields Here

Publikace je souborem fotografií a útržků rozhovorů s dillískými zemědělci, nasbíraných během let 2022 a 2023.

Poskytuje prostor těm, jejichž hlas se nedostane do veřejných médií, kterým ostatně ani nedůvěřují – nechtějí, aby byly vidět jejich tváře a aby byla zveřejněna jejich jména. Jsou ale rádi, že se jich někdo ptá, jak žijí.

Betonová protipovodňová zeď, na kterou se lepí improvizované přístřešky, odděluje úzký pás políček od tibetské kolonie Majnu Ka Tilla. Splašky z průmyslových provozů a domácnosti vybavených kanalizací, kterou lidé z chýší nikdy neměli, tečou otevřenými stokami přímo do Yamuny. Řeka tiše plyne pod sluncem, zamlženým smogem. Na břehu se honí psi a polehávají krávy.

Lidé si už přesně nepamatují, jak dlouho tu jsou, přišli sem jako děti. Myslí si, že nemají možnost volby, a na představu budoucnosti už dávno rezignovali. Písčitou půdu smíchanou s odpadky obdělávají ručně, bez použiZ strojů, a zeleninu plnou chemikálií a těžkých kovů pak prodávají na dillíských trzích těm, jejichž odpad vytváří z řeky toxickou zónu. Následek se vrací k příčině.

Kniha vyjde dvojjazyčně, v hindštině a v angličtině.

O autorce:

Veronika Resslová se věnuje vizuálnímu umění, aplikované lingvistice a bohemistice, praktikuje vajrayanový buddhismus v linii Karma Kagyu. 0d roku 2017 do roku 2023 žila v Dillí, kde vyučovala český jazyk na Delhi University. Od září 2023 působí na Universidad Complutense v Madridu.

Podobné aktualityvšechny aktuality →