← všechny publikace

NEOFICIÁLNÍ DŮKAZ – PŘÍPADOVÁ STUDIE 2: ALIANCE (CZ), 2021

 

V roce 2021 jsme byli osloveni, abychom se zúčastnili projektu TriangulUM 2021, který druhým rokem organizuje a podporuje Galerie hlavního města Prahy. V projektu jsme se ucházeli o jedinečnou lokalitu bývalé trampské osady Tornádo na Kazíně, jenž spadá pod městskou část Praha-Lipence.

K lokalitě jsme se rozhodli přistoupit, jako k jedinečnému a dynamickému rozhraní, skrze které je možné testovat a vyvíjet metodu performativního mapování, jenž může být za určitých okolností klíčová v produkci nového typ zkušenosti.

Publikace Neoficiální důkaz – Případová studie 2: Aliance je výsledkem několika měsíčního výzkumu, který probíhal v dané lokalitě. Do výzkumu byla zapojena řada odborníků. Publikace má za cíl seznámit čtenáře se základními parametry metody performativního mapování, který otevírá další možnosti pro hlubší porozumění a naslouchání častokrát opomíjeným nebo ne příliš výrazným místům. Na tomto pevném základě vznikl pilotní projekt, který je zároveň otevřeným procesem inkluzivního poznávání / mapování / designování lokalit.

Rádi bychom, aby se tento způsob poznávání stal adekvátní součástí při strategickém plánování.


📒 Publikace je nyní volně ke stažení na: Případová studie 2: Aliance 


Bibliografické údaje: Autor: AB_HPP Vydavatel: AB_HPP ISBN: 978-80-908403-0-0 Formát: A5 Grafický design: Terezie Štindlová Rok vydání: 2021

 

Podobné publikacevšechny publikace →