← všechny publikace

Aleš Čermák: SPOLUÚČAST NA POKRAJI VYHYNUTÍ, (text do knihy Pollution Diaries), 2020

Though many lamps are lit throughout the house, Those with no eyes to see remain in darkness.

Instead of thinking of each discipline as a mode of knowledge, we might think of each as offering the difference between a mystery novel and a science fiction.
— Anna Tsing

But science fiction is the realism of our time. The sense that we are all now stuck in a science-fiction novel that we’re writing together — that’s another sign of the emerging structure of feeling.
—Kim Stanley Robinson

Space is not Outside, but inside the organism (just as on the other side, the Outside is already inside).
— Mark Fisher

Život = nehmotný substrát distribuovaný v sociální oblasti.

12. března 2020 byla vyhlášena celosvětová pandemie.

Gaurav Thakur: Otevřené jsou jen lékárny a obchody s potravinami, ale po ohlášení jedenadvacetidenního zákazu vycházení byl trh se zeleninou plný zákazníků a obchody s potravinami byly nacpané. Lidi se bojí nedostatku jídla a majitelé obchodů zvyšují ceny. Všichni platí bez rozmýšlení víc, protože mají strach. Po 22. březnu se kvalita vzduchu díky omezení dopravy strašně zlepšila. Benzinové pumpy jsou v provozu, ale lidi tam moc nejezdí.


Kniha Pollution Diaries je dílem kolaborativního psaní zachycující každodenní životní zkušenosti z Dillí. Autentické denní poznámky stručně popisují zhoršující se povětrnostní situaci v jednom z nejvíce znečištěných měst světa.

Texty byly shromážděny z Whatsappského rozhovoru, který probíhal od května 2019 do dubna 2020 (v angličtině, češtině a hindštině).

Editor: Veronika Resslová
Design: Terezie Štindlová
Rok: 2020
Obal: Softcover
Jazyk: angličtina, čeština a hindština


Text Spoluúčast na pokraji vyhynutí si můžete volně stáhnout zde: Spoluúčast na pokraji vyhynutí

Podobné publikacevšechny publikace →