← všechny projekty

[QASM], 2017

QASM je performativně&kolaborativní SC(s)F = Speculatively Contemplative (Sonic) Fiction. V QASM podáváme koncept něčeho, co je jen těžko popsatelné. Je to hodně tmavé, skryté v hloubi, a my ten pocit hodláme ukázat různými prostředky. Návštěvník vstoupí do mezery mezi inputem a outputem, mezi vstupem a výstupem, dostane se tak do určitého mezistavu, který postrádá vizualitu – proto bude ten hustý kouř, ale nepostrádá pohyb. Jde o místo, kde se věci vytvářejí, a i když je nemůžeme v úplnosti vidět, můžeme je na vlastní kůži pocítit. Je to výsledek uvažování o pohybu, který nemá jen vizuální odraz, ale existuje ve všem – například ve zvuku a také v myšlení.

Lidské oči se stávají anachronickými. Přesně takové oči se připojily k technikám dohledu a nadvlády. V současnosti jsou ,,provozní obrazy“ v drtivé většině neviditelné, i když jsou všudy přítomné a prořezávají skrz na skrz fyzickou realitu. Obrazy mohou zabíjet, ale co je na nich nového a děsivého dnes – že drží prst na spoušti.

Provozní obrazy nemusí přímo zabíjet, stačí ale, že vykonávají v rámci dlouhého řetězce historických obrazů svoji psy-ops funkci.

Oči jsou příliš neefektivní na to, aby viděli, co se děje. Jsou stále tmavší a tmavší.

Technika vidí ve strojích jen sama sebe.


Team: Aleš Čermák, Jindřiška Křivánková, Jakub Gottwald, Michal Cáb, Petr Skala ad.

Webové stránky projektu: QASM

Projekt QASM byl realizován v paláci Akropolis ve dnech 21. 11 a 22. 11. 2017.


Externí odkazy:

Rozhovor pro taneční aktuality: Pohyb nemusí být jen vidět

 

Podobné projektyvšechny projekty →