← všechny projekty

POLO SHIRT [DISCIPLINE], 2016

POLO SHIRT (DISCIPLINE) je název druhé epizody rozsáhlého výzkumného projektu Předobraz přicházejícího selhání. Projekt se skládá z pěti na sebe navazujících epizod. Dává do souvislostí aktuální společenské problémy spojené s pohybem těl (vektorů). Pokouší se analyzovat v širších kinetických, filozofických a geopolitických souvislostech tzv. předmět naší doby, jímž je postava uprchlíka a migranta.

Tato epizoda tematizuje jeden z extrémních způsobů přemisťování, kterým se imigranti dostávají z jedné země do druhé. To, že je tento způsob přemisťování spojený s extrémní fyzickou a psychickou náročností je víc než zřejmé.

Tělo už není překážkou.

Na tomto půdoryse se ale rýsuje další velice zajímavé téma. Otázka o povaze transcendence předmětu. Všichni dobře vědí, že halucinace nenapodobuje přítomnost, ale že přítomnost je halucinatorní. Jak dlouho může existovat katastrofa bez nových podnětů? Co se stane, když už nikdo nepřijde s ničím překvapivým?


Koncept Aleš Čermák Performeři Jindřiška Křivánková (CZ), Jakub Gottwald (CZ), Abdirezak Yusuf (SO)

Webové stránky projektu: Předobraz přicházejícího selhání

POLO SHIRT [DISCIPLINE] byl uveden na mnoha místech při různých příležitostech: 30. 3. 2015 MuseumsQuartier, Vienna, AT, 16. 1. 2016 HALLE14 Centrum for Contemporary Arts, Leipzig, DE, 19/10/17 Stopover – Ways of Temporary Exchange, Frei_raum MQ21, MuseumsQuartier, Wien

Projekt byl podpořen MuseumsQuartier Q21, Wien – (Tranzit.org), Centre for Contemporary Art – HALLE 14, Ministry of Culture Czech Republic, Foundation for Contemporary Art Prague

 

Podobné projektyvšechny projekty →