← všechny projekty

KOMUNITA V OKAMŽIKU ROZPADU, 2021

Komunita v okamžiku rozpadu, je třetí závěrečnou částí výzkumného performativně-edukativního projektu The Transversal Navigation (TTN).

Když svítí slunce a zároveň se spustí déšť, vídáme na obloze duhu. Obdobně jsou i všechny ostatní rozmanité tvary, s nimiž se setkáváme, pouze výsledkem letmého propojení řady faktorů. Žádný z nich ale nemá jakoukoliv hmotnou existenci. 

Slovem tělo označujeme ono neustále se proměňující uskupení kostí, masa a krve, avšak ve skutečnosti zde žádná taková entita jako tělo není. Klamný pocit hmotně existujícího já. V každém jednotlivém póru těla se zjevují nekonečné oblasti – prázdné prostory moudrosti – místa kreativity. 

Být tělem znamená nebýt úplně tělem. Tělo reprodukuje do světa šumy a praskání. Tělo je forma života, která musí být znovu rekonstruována. Tělo přirozeně volá po jiném jazyce. Se zavřenýma očima vidíme temnou modř, která zmizí, jakmile oči otevřeme. Tělo je stejně cizí jako svět, a proto bychom měli přijmout jeho podivnost. 


Autor projektu: Aleš Čermák  Supervize: Jindřiška Křivánková, Jakub Gottwald, Jan Bárta, Matouš Hejl Teoretický support: Marie Štindlová  Sound design: Matouš Hejl Grafický design: Terezie Štindlová Technická podpora: HAMU/GAMU Anglický překlad: Vít Bohal Kurátor Koordinátor projektu: Petr Krátký (GAMU)

Webové stránky projektu: The Transversal Navigation (TTN)


Externí odkazy:

Doprovodné texty ke třetí části TTN.

Aleš Čermák, O podivné intimitě

Aleš Čermák, On Strange Intimacy

Marie Štindlová, CZ

Marie Štindlová, EN

Sborník textů The Transversal Navigation obsahuje texty ze všech tří částí TTN. Texty jsou řazeny chronologicky a obsahují také aktualizované vydání work-in-progress textu Nekonečný manuál.

The Transversal Navigation, CZ

The Transversal Navigation, EN

Podobné projektyvšechny projekty →