← všechny aktuality

Připravovaná kniha * 3. vydání knihy Rukovět Urbanismu

Od prvního vydání knihy Rukověť urbanismu: Architektura poznávání a navrhování území – architekta, pedagoga Jana Jehlíka uplynulo bezmála šest let.

V průběhu července 2022 (respektive letních prázdnin) plánujeme vydat v pořadí třetí vydání této ojedinělé publikace. Od roku 2016 se ke svému čtenáři dostalo přes dva tisící svazků, což považujeme za obrovský úspěch. Nyní vstupujeme do třetí tisícovky 🪅 O grafické zpracování knihy se opět postaral grafický designer Jakub Kovařík.

INFORMACE O AUTOROVI

Jan Jehlík je absolventem Fakulty architektury ČVUT v Praze. Po ukončeni studií pracoval ve Stavoprojektu, následně vedl odbor rozvoje Magistrátu města Ústí nad Labem. V roce 1996 založil vlastní ateliér Jan Jehlík Architektonická Kancelář (viz www.janjehlik.cz). Od roku 2007 je vedoucím Ústavu urbanismu FA ČVUT v Praze. Vedle vlastní architektonické a pedagogické činnosti byl Jan Jehlík členem Autorizační rady České komory architektů, členem komise Ministerstva pro místní rozvoj ČR k novele stavebního zákona, od roku 2015 je členem Gremiální rady Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, od roku 2019 členem Komise RHMP pro památkovou péči, od roku 2021 členem Rady Městského ateliéru prostorového plánování a architektury v Ostravě. Byl hlavním řešitelem výzkumné práce Metodika zadávání územních plánů, programového projektu hlavního města Prahy, a hlavním řešitelem pětiletého projektu NAKI II: Původ a atributy památkových hodnot historických měst České republiky. Od roku 2010 organizuje každoroční konferenci Inventura urbanismu a zároveň je autorem řady publicistických textů o architektuře a urbanismu. Výbor z nich vydalo nakladatelství Ausdruck Books_Hybrid Publishing Platform v roce 2014 pod názvem Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře. V roce 2010 byl jmenován docentem a v roce 2017 profesorem pro obor Urbanismus a uzemní plánování.

 

 

Podobné aktualityvšechny aktuality →