← všechny projekty

VE SKUTEČNOSTI UŽ SE SVĚTEM DÁVNO NEKOMUNIKUJEME, 2021

Ve skutečnosti už se světem dávno nekomunikujeme, je druhou částí výzkumného performativně-edukativního projektu The Transversal Navigation (TTN).

Ruce a ostatní končetiny jsou považovány za části těla. Proč by tedy všechny bytosti mající tělo nemohly být považovány za součást jediné bytosti? Neexistuje postižené tělo, ale pouze postižené socioekonomické systémy.

Z pohledu jiného nemusí být slabost pomalostí nebo slabý/slabší nemusí být nutně pomalý/pomalejší, ale dosahuje jiné rychlosti, než je rychlost média, které zrovna teď obýváte. „Nemocný“ zde nemusí nutně znamenat „viditelně nemocný“. Nemoc zahrnuje to dosud nerozpoznané, se kterým je zacházeno tak, jako by se o žádnou nemoc nejednalo. Přijmout vlastní zranitelnost a křehkost, aby bylo možné reorganizovat – přeprogramovat vztahy, a to jak k sobě samým, tak i v širším společenském kontextu.

Jsou naše těla oním nebezpečným biologickým faktorem? Je samotné tělo jádrem této krize? Začneme si všímat těl až poté, co onemocní? Existuje více než jen jedna neviditelnost? Uniká neviditelnost z každodenní zkušenosti? Co znamená ocitnout se vedle neviditelného?


Autor projektu: Aleš Čermák Hosté: Roman Radkovič Collective Teoretický support: Jakub Albert Ferenc Supervize: Jindřiška Křivánková, Jakub Gottwald, Petr Skala, Matouš Hejl Grafický design: Terezie Štindlová Sound design: Matouš Hejl Anglický překlad: Vít Bohal Kurátor Technický support: HAMU Koordinátor projektu: Petr Krátký (GAMU)

Webové stránky projektu: The Transversal Navigation (TTN)


Externí odkazy:

Doprovodné texty ke druhé části TTN.

Aleš Čermák, Ve skutečnosti už se světem dávno nekomunikujeme

Aleš Čermák, We Have Stopped Communicating with the World Long Ago

Jakub A. Ferenc, Odcizení a prostor pro radikální lásku

Jakub A. Ferenc, Alienation and Space for Radical Love 

Podobné projektyvšechny projekty →